Drenaż limfatyczny BAN-Qi

Drenaż Limfatyczny

Często błędnie określany hasłami marketingowymi jako masaż o działaniu odchudzającym czy antycellulitowym. Drenaż limfatyczny to delikatny masaż, wykonywany na powierzchni skóry, stosowany w celu przeciwdziałania lub likwidacji obrzęków zapalnych, chłonnych, zastoinowych czy onkologicznych. Działa pobudzająco na układ limfatyczny naszego organizmu, przyspiesza usuwanie produktów przemiany materii z przestrzeni międzykomórkowej.

Polska metodologia tego masażu zakłada wykonywanie drenażu w kierunku od obwodu do najbliższych dużych węzłów chłonnych i podwójne ich opracowanie. Tempo masażu jest bardzo wolne, a techniki w nim wykorzystywane oprócz typowych dla drenażu (ugniatanie przepychające, pompowanie, uciski falujące) pochodzą z masaży klasycznego i segmentarnego. Oprócz odpowiednich technik stosuje się w drenażu również pozycje ułożeniowe, które wspomagane siłą grawitacji pomagają w szybszym przepływie limfy z części dystalnych ciała.

Drenaż jest doskonałym masażem dla osób borykających się z problemem okresowego puchnięcia kończyn. Również osoby mające statyczny, stojący lub siedzący charakter pracy, uskarżające się na bolesność nóg, mogą ulżyć sobie w cierpieniach decydując się na masaż tego rodzaju.

Ceny zaczynają sie od 70 zł.
Wszystkie warianty dostepne są w cenniku.

Chcesz wiedzieć więcej o drenażu limfatycznym?

Skontaktuj Się Z Nami