Masaż izometryczny BAN-Qi

Masaż Izometryczny

Masaż ten bazuje na technikach masażu klasycznego. Jest to masaż stosowany najczęściej w celu odbudowania masy i siły mięśniowej. Powszechnie wiadomo że mięsień nieużywany zanika, dlatego masaż izometryczny wykorzystywany jest po długich unieruchomieniach np. w opatrunkach gipsowych. Stosuje się go również przy miopatiach czy porażeniach mięśniowych. Celem masażu jest możliwie najszybsze przywrócenie siły mięśniowej bez obciążania pacjenta forsownymi ćwiczeniami fizycznymi.

Masaż ten wykonuje się w trzech etapach:
-etap pierwszy – rozgrzanie i przekrwienie tkanek (skóry, mięśni, więzadeł, powięzi) i pobudzenie zakończeń nerwowych około 10 minutowym masażem klasycznym.
-etap drugi – najkrótszy i najintensywniejszy w całym masażu, trwa od 2 do 5minut. Jest to intensywny masaż na mięśniu który został napięty przez pacjenta ale bez zmiany jego długości (czyli bez ruchu w stawie - izometrycznie), z reguły robi się od 3 do 5, kilkunasto lub 30 sekundowych serii takiego masażu, przeplatanych z rozluźnianiem mięśnia po jego ówczesnym spięciu.
-etap trzeci – kilkuminutowy masaż klasyczny wykonany delikatnie celem rozluźnienia mięśnia i uspokojenia układu nerwowego.

Masaż izometryczny może być również stosowany jako dodatkowy bodziec w masażu sportowym u osób chcących zwiększyć masę mięśniową.

Chcesz wiedzieć więcej o masażu izometrycznym?

Skontaktuj Się Z Nami