Masaż klasyczny BAN-Qi

Masaż Klasyczny

Jest to metoda leczenia fizykalnego objawów chorobowych a w wielu przypadkach także ich przyczyn. Polega ona na odkształcaniu mechanicznym tkanek rękami masażysty, wywierając tym pośredni lub bezpośredni wpływ na organizm pacjenta. Masaż klasyczny składa się z wielu specjalnie opracowanych ruchów / technik, które przy użyciu odpowiedniej siły nacisku i tempa, mają wywołać pożądaną zmianę w miejscu masowanym. Masaż klasyczny ze swoimi technikami jest podstawową bazą z której wywodzą się inne rodzaje masażu, często ukierunkowane na konkretne dolegliwości czy schorzenia.

Masaż klasyczny możemy podzielić na masaż częściowy, masowana jest wtedy konkretna część ciała np. plecy, lub kompleksowy masaż całego ciała. Masaż ten powinien być wykonywany w kierunku do serca lub głowy, albo do najbliższych węzłów chłonnych. Celem masażu klasycznego jest poprawa kondycji tkanek masowanych, poprawienie krążenia a co za tym idzie, lepsze utlenienie i odżywienie tkanek objętych masażem. Cechą charakterystyczną dla masażu klasycznego jest tak zwana zasada "warstwowości", każdy wykwalifikowany masażysta powinien w umiejętny sposób dawkować bodźce tak, by stosowane techniki obejmowały z początku tkanki położone powierzchownie i z czasem przenikać do tkanek położonych głębiej.

Masaż jest metodą leczenia i jego stosowanie ma poprawiać stan chorego, jednakże często bywa tak, że dzień po wykonanym masażu pacjent czuje się gorzej. Jest to reakcja organizmu na zewnętrzną ingerencję. Ta reakcja jest reakcją pożądaną, świadczy o dobrze wykonanym masażu. Tak jak po operacji, organizm potrzebuje kilku dni na dojście do siebie, tak samo dzieje się w przypadku masażu. Zbawienny wpływ masażu jest niepodważalnie potwierdzony i udowodniony naukowo. W erze przemysłowej gdzie pracujemy długo i intensywnie, zapominając o własnym organizmie, warto czasem zatrzymać się na chwile i oddać swój stres i bolączki w ręce masażysty.

Ceny zaczynają sie od 50 zł.
Wszystkie warianty dostepne są w cenniku.

Chcesz wiedzieć więcej o masażu klasycznym?

Skontaktuj Się Z Nami