Masaż leczniczy BAN-Qi

Masaż Leczniczy

Zasadniczo każdy masaż jest masażem leczniczym, celem każdego masażu jest poprawa kondycji fizycznej, stanu zdrowia, samopoczucia itp. Sam masaż przedstawiany jest jako "metoda leczenia fizykalnego", także czym wyróżnia się masaż leczniczy? Masaż leczniczy to zestawienie odpowiednich technik masażu tak, by ukierunkować je na konkretny problem. Samo pojęcie masażu, odnosi się do oddziaływania w ten czy inny sposób na organizm. Masaż może być i jest stosowany również u osób którym nic nie dolega, celem profilaktyki lub po prostu poprawy samopoczucia.

Masaż leczniczy ma za zadanie usunąć objawy chorobowe, a niekiedy samą przyczynę choroby. Stosowany w rehabilitacji przywraca sprawność ruchową po zabiegach operacyjnych, lub po unieruchomieniu opatrunkiem gipsowym czy wyciągiem. Skuteczność masażu leczniczego w likwidowaniu bólów, obrzęków, napięć i zaników mięśniowych, w poprawie ruchomości stawów, przyspieszaniu gojenia, poprawie funkcjonowania narządów wewnętrznych i wielu innych jest bezsprzeczna.

Dobrze wykonany masaż leczniczy często stanowi alternatywę dla drogiego i niekiedy niezdrowego leczenia farmakologicznego. Dzisiejsza wiedza o funkcjonowaniu organizmu ludzkiego jest na tyle zaawansowana, że wiele rodzajów masażu leczniczego stosowanych jest bezpośrednio na konkretne schorzenia. Potencjalny pacjent ma zatem w masażu leczniczym, nieocenionego sprzymierzeńca.

Ceny zaczynają sie od 70 zł.
Wszystkie warianty dostepne są w cenniku.

Chcesz wiedzieć więcej o masażu leczniczym?

Skontaktuj Się Z Nami