Masaż Schantala BAN-Qi

Masaż Schantala

Czyli masaż dla niemowląt

Wykonuje się go najczęściej u dzieci do 2 roku życia, choć może być z powodzeniem stosowany także u starszych maluchów. Masaż ten wywodzi się z Indii gdzie ma długą tradycję. W Europie został wprowadzony po raz pierwszy przez francuskiego położnika Fredericque Leboyera. Masaż ma charakter uspokajający, głównymi odbiorcami są dzieci nadpobudliwe ruchowo (choroba ADHD), mające problemy ze snem czy częstymi kolkami.

Masaż jest prosty w swojej formie, łatwy do nauczenia i może być przyjemną zabawą zarówno dla dziecka jak dla rodziców. Czuły dotyk to najlepsza forma pobudzania zmysłów naszej pociechy. Dlatego masaż Schantala, oprócz leczniczego wpływu na organizm oseska (podnosi odporność, stymuluje układ hormonalny), wzmacnia więzi między rodzicem a dzieckiem. Umacnia pewność siebie malucha, zwiększa jego poczucie bezpieczeństwa i akceptacji, stymuluje do pewnych zachowań (np. śmiech czy wydawanie dźwięków).

Dzieci którym wykonuje się masaż Schantala, mają większą świadomość swojego ciała, lepiej się rozwijają, są spokojniejsze i szczęśliwsze. Każdy kochający rodzić powinien zainteresować się tym niezwykłym masażem, by przekonać się że jest to jedna z najlepszych form spędzania czasu ze swoim maleństwem.

Chcesz wiedzieć więcej o masażu Schantala?

Skontaktuj Się Z Nami