Masaż segmentarny BAN-Qi

Masaż Segmentarny

Opracowany w latach 50-tych przez Otto Glasera i Aleksandra Dalicho. Stosowany głównie w diagnozowaniu i leczeniu chorób organów wewnętrznych. Masaż segmentarny uwzględnia wszystkie możliwe zmiany odruchowe powstające w różnych tkankach. Specjalnie opracowane techniki pomagają w ich usunięciu, czasem już po pierwszym masażu.

Oddziaływanie tym masażem na skórę, tkankę łączną, mięsnie i okostną w odpowiednich segmentach ciała powoduje, że powiązane z nimi poprzez układ nerwowy i wewnątrzwydzielniczy organy, dostają odpowiedni bodziec wymuszający na nich samoleczenie. Zależność między organem a miejscem bolesnym np. na skórze, nosi nazwę kręgu czynnościowego. Organ manifestuje swoją chorobę na zewnętrznych warstwach ciała, a masażysta usuwając objawy tej manifestacji daje leczniczy sygnał choremu organowi.

Masaż segmentarny jest masażem leczniczym, najlepiej wykonywać go w seriach od 10 do 20 zabiegów dawkując siłę od bardzo delikatnych bodźców do mocniejszych. Odpowiednie dobieranie przez masażystę siły nacisku jest kluczowe, bowiem w większości przypadków masowane są punkty maksymalne (spustowe), charakteryzujące się dużą bolesnością i przeczulicą. Nie wskazane jest przerywanie serii, masaż przerwany powinien zostać wznowiony z punktu wyjścia i kontynuowany aż do całkowitego usunięcia objawów choroby.

Chcesz wiedzieć więcej o masażu segmentarnym?

Skontaktuj Się Z Nami