Masaż sportowy BAN-Qi

Masaż Sportowy

Dla tych, co nie potrafią usiedzieć na miejscu.

Masaż sportowy można podzielić na trzy zasadnicze typy: masaż przedstartowy, masaż między wysiłkowy i masaż powysiłkowy.

O ile masaż przedstartowy stosowany jest bezpośrednio przed rozpoczęciem wysiłku (np. przed biegiem) i nie jest dostępny w mojej ofercie, o tyle pozostałe dwa typy masażu na pewno znajdą zwolenników wśród sportowców tak amatorów jak i zawodowców.

Masaż między wysiłkowy jest doskonały dla osób przygotowujących formę startową pod zawody. Okres przygotowawczy przed zawodami zawsze obfituje w intensywny, morderczy wręcz dla mięśni i stawów trening. Osoby korzystające z masaży w trakcie okresu przygotowawczego mogą z całą pewnością pochwalić się szybszą regeneracją i lepszymi osiągami. Masaż między wysiłkowy usuwa kwas mlekowy nagromadzony w mięśniach w trakcie wysiłku, dostarcza tkankom tlen i substancje odżywcze, niweluje napięcie pozwalając sportowcom "wycisnąć" z siebie jeszcze więcej. Może być stosowany w przerwach w czasie treningu lub na zawodach, albo w dniach poprzedzających lub kończących aktywność fizyczną.

Masaż powysiłkowy może być stosowany zamiennie z w/w masażem bezpośrednio po wysiłku, ale najlepiej spełnia swoją rolę gdy wykonuje się go seriami w końcowej fazie okresu przygotowawczego. Obniża on tonus (napięcie) mięśniowe. Powstałe podczas okresu przygotowań mikro urazy czy niewielkie kontuzje mogą być "wyłapane" odpowiednio wcześnie przez masażystę i zniwelowane na czas, przed startem. Masaż powysiłkowy dostarcza organizmowi odpowiednią dawkę relaksu, co przekłada się na lepsze samopoczucie sportowca i finalnie na jego większą pewność siebie w czasie zawodów.

Ceny zaczynają sie od 60 zł.
Wszystkie warianty dostepne są w cenniku.

Chcesz wiedzieć więcej o masażu sportowym?

Skontaktuj Się Z Nami