Masaż stawowy centryfugalny BAN-Qi

Masaż Stawowy Centryfugalny

Rodzaj masażu leczniczego, stosowanego w urazach takich jak: stłuczenia, zwichnięcia, skręcenia a także po urazach tkanek okołostawowych (więzadeł, ścięgien, mięśni, torebek stawowych itp.). Zasadniczo masaż stawowy to ukierunkowany masaż klasyczny. Wykonuje się go w dwóch etapach stosując klasyczne techniki tj. rozcieranie, głaskanie, uciski punktowe, ugniatanie.

Wyżej wymienione urazy najczęściej powodują stan zapalny i obrzęk w okolicy stawu, wiążący się z dotkliwym bólem i ograniczeniem ruchomości, dlatego masaż może być wykonany dopiero po ustąpieniu tych objawów.

W pierwszym etapie masażu (etap przygotowawczy) trwającym od 5-7min. masażysta stosując odpowiednie techniki, rozgrzewa staw i tkanki okoliczne, prowadząc do ich przekrwienia. W tym etapie stosuje się środki poślizgowe typu oliwki rozgrzewające, które potęgują efekt przekrwienia. Etap drugi, zasadniczy to masaż wykonywany zbieżnie w kierunku szpary stawowej. W tym etapie jako środka poślizgowego używa się żelów, maści bądź kremów przeciwbólowych i przeciwzapalnych działających jako dodatkowy środek leczniczy. Etap drugi trwa od 5-10min. i najlepiej by był zakończony odpowiednią bierną gimnastyką stawu, mającą na celu zwiększenie jego ruchomości.

Chcesz wiedzieć więcej o masażu stawowym centryfugalnym?

Skontaktuj Się Z Nami