Terapia Yumeiho BAN-Qi

Terapia Yumeiho

To stworzony przez Japończyka Saionji Masayukiego system terapeutyczny, składający się z pewnej liczby zabiegów (zależnej od zaawansowania choroby). W jego skład wchodzą techniki manualne takie jak: masaż uciskowy, ruchy bierne i manipulacje stawowe (chiropraktyka). Główną zaletą terapii jest jej skuteczność i bezbolesny przebieg. Sama nazwa Yumeiho w skrócie oznacza " metodę wzmocnienia siły życiowej ".To właśnie uruchomienie samoleczących sił organizmu jest celem terapii, która święci triumfy już w ponad 70 krajach całego świata. Podczas 35 lat badań i leczenia tą metodą, terapeuci Yumeiho zdołali bezsprzecznie udowodnić, że zdecydowana większość skrzywień kręgosłupa bierze swój początek od nieprawidłowo ułożonej miednicy.

Do tej pory kręgosłup uważany jest - i słusznie - za filar/rusztowanie naszego ciała. Zapominamy jednak o rzeczy najważniejszej, każde rusztowanie stoi na jakimś podłożu. Podłożem kręgosłupa jest kość krzyżowa, będąca elementem składowym kości miednicy. Nieprawidłowo ułożona kość miednicy w rezultacie powoduje zachwianie się naszego "filaru". Dzieje się tak za sprawą środka ciężkości. Każdy prawidłowo funkcjonujący organizm powinien rozkładać ciężar ciała po równo, na prawą i lewą stronę. Krzywa miednica niestety zaburza tę harmonię. Gdy jeden talerz biodrowy jest wyżej niż drugi, stawy biodrowe nie znajdują się wówczas w jednej linii, mamy wtedy do czynienia ze skróceniem jednej z kończyn dolnych. Następstwem takiej nierównowagi jest krzywy chód i nadmierne obciążenie nogi dłuższej. Organizm zaprogramowany do chodzenia prosto, próbuje sobie taką niedogodność wyrównać. Polega to na kompensacyjnym wygięciu części kręgosłupa w łuk, w stronę nogi krótszej tak, by kończyny dolne zrównały się długością, a środek ciężkości wrócił na swoje miejsce. W taki sposób zapoczątkowana zostaje skolioza funkcjonalna, która niekorygowana z czasem przeradza się w skoliozę strukturalną.

Nie tylko skolioza jest efektem przemieszczenia kości miednicy. Nieprawidłowa postawa zaburza równowagę statyczną mięśni, prowadząc do nierównomiernego krążenia krwi . Konsekwencją jest niedokrwienie narządów po stronie obciążonej, ich niewydolność i choroba.

Terapia Yumeiho korygując miednicę usuwa przyczynę problemów. Przynosi ulgę w schorzeniach typu: skoliozy, bóle kręgosłupa, bóle stawów, kręgozmyki, bóle mięśni, migreny, bóle menstruacyjne, otyłość, niweluje asymetrie układu kostnego, rozluźnia napięte mięśnie. Jest alternatywą dla leczenia objawowego, farmakologii czy często zbędnych operacji. Czas jednego zabiegu to 40min, w czasie których terapeuta wykonuje ponad 100 różnych technik. Efekty bardzo często są widoczne już po pierwszym zabiegu. Terapia Yumeiho naprawdę działa, serdecznie zachęcam do jej stosowania.

Ceny zaczynają sie od 80 zł.
Wszystkie warianty dostepne są w cenniku.

Chcesz wiedzieć więcej o terapii Yumeiho?

Skontaktuj Się Z Nami